Archive for 04-02-2019

Półzimowiska 2019

Zakończyły się ferie zimowe, a tym samym przyszedł czas na podsumowanie półzimowisk jakie odbyły się w Ognisku Wychowawczym działającym przy Działdowskim Centrum Caritas, a które zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Miasto Działdowo. Jak uczestnicy spędzili dwa tygodnie wypoczynku? Niewątpliwie największą atrakcją było spotkanie z pracownikiem Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Działdowie, który przybliżył dzieciom pracę strażaka. Uczestnicy odwiedzili również Działdowski Zamek, oraz uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie. Dzieci miły możliwość wzięcia udziału w dwóch wycieczkach do kina oraz na kręgle. Nie zabrakło również zabawy muzycznej – karaoke poprowadzonej przez Pana Jakuba Dobrzynieckiego oraz mieliśmy możliwość gościć pracowników firmy Dekorglass, którzy przeprowadzili z dziećmi zajęcia z malowania na szkle co sprawiło dzieciom wiele radości. Pragniemy podziękować wszystkim instytucjom oraz osobom prywatnym, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia zimowego wypoczynku. Szczególnie pragniemy podziękować Gminie Miasto Działdowo za sfinansowanie naszego przedsięwzięcia gdyż bez tych środków finansowych nie mielibyśmy możliwości zorganizowania tak atrakcyjnych półzimowisk.