Półkolonie 2019

Dnia 01.07.2019r. dzięki dofinansowaniu z Gminy Miasta Działdowo i Kuratorium Oświaty w Olsztynie rozpoczął się I turnus półkolonii letnich dla 40 uczestników. Podczas półkolonii dzieci zapewnione mają śniadania, obiady oraz deser. Zajęcia rozpoczęły się od powitania wszystkich uczestników, przedstawienia programu oraz regulaminów. Dzieci w grupach miały za zadanie wykonać plakaty przedstawiające nazwę i logo swojej drużyny. Zorganizowane zostały także różnorodne zajęcia, które odbywały się na terenie szkoły, w klasach, sali gimnastycznej a także na placu zabaw i boiskach szkolnych. Dzieci uczestniczyły w pieszej wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie. Wizyta miała na celu przybliżenie specyfiki zawodu oraz zapoznanie ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji gaśniczo – ratunkowych.
W programie przewidywane są również 2 wycieczki autokarowe: do kina w Olsztynie i nad jezioro do Lidzbarka. Planowane są także wyjścia między innymi do muzeum i biblioteki, spotkanie z dietetykiem, karaoke, dyskoteki itp.

Comments are closed.